طرز تهیه تخمه کدو بو داده
5 (100%) 20 votes

طرز تهیه تخمه کدو بو داده

تخمه از تنقلاتی هست که همیشه طرفدار داره و معمولا ما ایرانی ها همراه یک مسابقه فوتبال یا تماشای فیلم از یک مشت تخمه استقبال میکنیم. بو دادن تخمه واقعا کار ساده ای هست و اگه یک کدو حلوایی خریدید بهتره از تخمه اون که سرشاز از خواص هست هم استفاده کنیم.

برای طرز تهیه تخمه کدو بو داده شما اول باید تخمه کدو را بشویید بهتره همون موقع که کدو را برش میزنید تخمه ها را کمی درون آب خیس کند و با چنگ زدن پالپ های کدو را از روی آن جدا کنید و سپس آبکش کنید اگه با همون پالپ تخمه رو خشک کنید کار خیلی سخت میشه و موقع بودادن تخمه هم تخمه ی شما میسوزه و تلخ میشه.

وقتی تخمه کدو را خوب شستین آن را روی یک پارچه یا یک سینی پخش کنید تا خشک بشه سپس تخمه را درون یک تابه بریزید و روی حرارت ملایم آن را بو بدین بهتره در موقع بو دادن مرتب تخمه را هم بزنید یا تابه را دورانی تکان بدین تا تمام تخمه ها یکدست بو داده بشه سپس برای طعم دار کردن تخمه کدو بو داده از پودر نمک یا هر ادویه ی پودر شده دیگری که دوست دارید استفاده کنید.


مواد لازم

  • تخم کدو حلوایی تازه : 1 پیمانه
  • نمک یا پودر سیر یا پودر پیاز یا هر ادویه ای که دوست دارید : به میزان لازم

مراحل آماده سازی

مرحله 1
طرز تهیه تخمه کدو بو داده
ابتدا مواد لازم رو آماده کنید.
مرحله 2
طرز تهیه تخمه کدو بو داده
تخمه های کدو حلوایی رو خوب بشویید و اگر پالپ داره تمیز کنید. بهترین راه تمیز کردن تخمه کدو اینکه وقتی تازه کدو را برش میزنید کمی درون آب خیس کنید و بشویید چون وقتی میمونه پالپ کدو روش خشک میشه و شستنش خیلی سخت میشه.
مرحله 3
طرز تهیه تخمه کدو بو داده
تخمه های کدو حلوایی رو آبکش کنید و بعد درون یک سینی یا پارچه بریزید و یک شبانه روز کنار بذارید تا کامل خشک بشه.
مرحله 4
طرز تهیه تخمه کدو بو داده
یک تابه بزرگ بردارید و بر روی حرارت متوسط بذارید تا گرم شه. تخمه های کدو حلوایی رو به تابه اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا نسوزد.
مرحله 5
طرز تهیه تخمه کدو بو داده
وقتی تخمه های کدو حلوایی شروع به طلایی شدن کردند، شروع به باز شدن می کنند و عطر و بوی آن آزاد می شود.
مرحله 6
طرز تهیه تخمه کدو بو داده
برای اینکه تخمه کدو شما کاملا نمکی بشه نمک را آسیاب کنید تا پودر بشه سپس تخمه های کدو حلوایی گرم را با پودر نمک یا پودر سیر یا پودر پیاز یا فلفل قرمز و یا هر ادویه ای که دوست دارید طعم دار کنید و بعد نوش جان بفرمایید.

نظرات کاربران

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب