طرز تهیه رولت گوشت مرغ
5 (100%) 20 votes

طرز تهیه رولت گوشت مرغ

رولت گوشت مرغ یکی از غذاهای کلاسیک هست که از پوست خود مرغ برای پیچیدن این رولت استفاده میشه ولی شما اگه دوست ندارید برای طرز تهیه رولت گوشت مرغبجای پوست مرغ می تونید از یک سلفون مخصوص پخت که تا دمای 200 درجه سانتیگراد مجاز هست استفاده کنید اگه از فویل استفاده کنید مرغ به فویل می چسبه و اصلا خوب نیست.

طرز تهیه رولت گوشت مرغ خیلی ساده هست و می تونید کمی مواد داخل رولت را با سلیقه ی خودتون تغییر بدین چون محدودیتی در مواد اولیه نداره امیدوارم درست کنید و لذت ببرید.


مواد لازم

  • مرغ کامل با پوست : 1.5 کیلوگرم
  • گردو : 110 گرم
  • پنیر پارمسان : 110 گرم
  • سیر : 3 حبه
  • سس مایونز : 100 گرم
  • خردل : 1 قاشق مرباخوری
  • شوید خرد شده : 2 قاشق غذاخوری
  • نمک

مراحل آماده سازی

مرحله 1
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
شما به یک مرغ کامل با پوست بب وزنی بین 1.3 تا 1.5 کیلوگرم نیاز دارید. اول مرغ را خوب بشورید و سر بال و سر ساق پای مرغ را قطع کنید دقت کنید پوست مرغ آسیب نبینه. مرغ را با دستمال خشک کنید و آب پوست را بگیرید.
مرحله 2
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
مرغ را به پشت روی تخته کار قرار بدین و با یک چاقوی تیز روی پوست مرغ را از وسط سینه با یک خط صاف برش بزنید.
مرحله 3
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
خیلی آرام با دست پوست را از گوشت جدا کنید اگه جایی لازم بود پوست و جدا نمیشد آرام پوست را بالا بکشید و با نوک چاقو از داخل کمک کنید پوست از گوشت جدا بشه.
مرحله 4
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
در آخر شما یک پوست یک تکه مستطیلی و یک مرغ درسته بدون پوست خواهید داشت.
مرحله 5
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
پوست مرغ را کنار بگذارید و گوشت مرغ را جدا کنید و کاملا ریز خرد کنید.
مرحله 6
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
گوشت مرغ خرد شده و تقریبا نیمی از پنیر پارمسان یا گودا را با مرغ مخلوط کنید می تونید از پنیر پیتزا هم استفاده کنید. 2 حبر سیر له شده ، 1 قاشق مرباخوری خردل و کمی نمک و فلفل به مواد اضافه کنید و هم بزنید.
مرحله 7
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
110 گرم مغز گردو خرد شده ، باقی مانده پنیر را همراه 1 حبه سیر له شده ، 100 گرم سس مایونز و 2 قاشق غذاخوری شوید خرد شده را با هم درون یک کاسه بریزید و مخلوط کنید.
مرحله 8
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
پوست مرغ را روی میز کار پهن کنید داخل پوست باید روی کار باشه تا مواد را روی آن بریزیم و مخلوط مرغ را روی پوست پخش کنید و از هر طرف حدود 2 سانتیمتر از لبه های پوست را خالی بگذارید.
مرحله 9
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
مخلوط گردو را وسط گوشت مرغ کمی پهن کنید. عرض مخلوط گردو باید 1/3 عرض گوشت مرغ باشه تا وقتی رول را میپیچیم گوشت مرغ روی مواد گردو را بگیرد.
مرحله 10
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
رول مرغ را با کمک پوست مرغ بپیچید ، لبه های پوست باید روی هم همپوشانی داشته باشه و روی کل رول را کاملا پوشش داده باشه.
مرحله 11
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
حالا یک فویل آلومینیومی مخصوص پخت و پز دور رول بکشید و مثل شکلات بپیچید تا کاملا محکم پیچیده بشه.
مرحله 12
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید و وقتی که گرم شد رول مرغ پیچیده شده را درون یک ظرف مخصوص فر در طبقه وسط فر بگذارید و بعد از 1 ساعت ظرف را از فر خارج کنید، با احتیاط فویل را باز کنید و روی رولت مرغ کمی روغن زیتون بمالید و حرارت فر را تا 200 درجه افزایش بدین و برای 20 دقیقه دیگه رولت را در فر بگذارید تا پوست مرغ برشته و طلایی بشه.
مرحله 13
طرز تهیه رولت گوشت مرغ
وقتی رولت کاملا طلایی و برشته شد آن را از فر خارج کنید، کمی صبر کنید تا از داغی اون کم بشه و سپس درون دیس قرار بدین و برش بزنید.

نظرات کاربران

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب