طرز تهیه سوهان بادام زمینی
5 (100%) 20 votes

طرز تهیه سوهان بادام زمینی

طرز تهیه سوهان بادام زمینی یک سوهان خوشمزه برای تمام فصول هست که راحت درست میشه و برای مدت طولانی می تونید در دمای اتاق نگهداری کنید. هنگام درست کردن این سوهان بهتره از دماسنج استفاده کنید بخصوص اگه تاز کار هستید اما من راه تست تجربی هم بهتون در مراحل گفتم که چجوری متوجه میشید سوهان شما آماده شده.

برای درست کردن طرز تهیه سوهان بادام زمینی چند تا نکته مهم وجود داره ، یادتون باشه سوهان بخاطر حرارت بالای اون و نوع بافتش بهتره در یک قابلمه استیل ساده درست بشه و از ظروف تفلون استفاده نکنید چون ممکنه قابلمه شما خراب بشه این نکته برای سینی ای که تصمیم دارید در آخر سوهان بادام زمینی را در آن بریزید تا سفت بشه هم باید رعایت بشه می تونید مثل من از یک سینی قدیمی استفاده کنید و یا یک سینی رو با فویل ضخیم بپوشونید تا سینی خراب نشه.


مواد لازم

  • جوش شیرین : 1 قاشق مرباخوری
  • دارچین : 1 و 1/2 قاشق مرباخوری
  • بادام زمینی : 1 و 1/4 پیمانه
  • شکر : 1 پیمانه
  • شربت ذرت : 1/2 پیمانه
  • آب : 1/4 پیمانه
  • کره گیاهی : 1 قاشق غذاخوری
  • وانیل : 1 قاشق مرباخوری

مراحل آماده سازی

مرحله 1
طرز تهیه سوهان بادام زمینی
ابتدا مواد لازم رو آماده کنید.
مرحله 2
طرز تهیه سوهان بادام زمینی
یک سینی که بهتره قدیمی باشه رو با استفاده از کره چرب کنید از سینی نچسب و نو استفاده نکنید چون بخاطر حرارت سوهان ممکنه خراب بشه می تونید اگه سینی قدیمی ندارید یک سینی رو با فویل ضخیم بپوشونید و استفاده کنید. همچنین میتونید از قالب های سیلیکونی نچسب استفاده کنید. یادتو باشه از کاغذ روغنی استفاده نکنید چون وقتی میخواهید سوهان رو جدا کنید کاغذ بهش می چسبه.
مرحله 3
طرز تهیه سوهان بادام زمینی
حالا در یک ظرف کوچک 1 قاشق مرباخوری جوش شیرین و 1 و 1/2 قاشق مرباخوری دارچین رو با هم مخلوط کنید.
مرحله 4
طرز تهیه سوهان بادام زمینی
حالا در یک قابلمه کوچک 1 پیمانه شکر، 1/2 پیمانه شربت ذرت، 1/4 پیمانه آب و 1 قاشق غذاخوری کره گیاهی رو بریزید و روی شعله متوسط قرار بدید. با یک قاشق چوبی مواد را هم بزنید و صبر کنید تا مایه به جوش بیاید. وقتی شروع به جوشیدن کرد از روی حرارت بردارید.
مرحله 5
طرز تهیه سوهان بادام زمینی
بادام زمینی ها رو اضافه کنید.
مرحله 6
طرز تهیه سوهان بادام زمینی
دوباره قابلمه رو بر روی شعله متوسط بذارید تا دوباره به جوش بیاید. به کمک یه دماسنج دمای مواد رو اندازه بگیرید تا زمانی که به 150 درجه سانتی گراد برسد یا اگر دماسنج در دسترس نداشتید میتونید کمی از سوهان رو در یک لیوان حاوی آب سرد بریزید. اگر سوهان سریع سفت و شکننده شد و خم نشد از روی حرارت بردارید.
مرحله 7
طرز تهیه سوهان بادام زمینی
وقتی مواد را از روی حرارت برداشتین فورا مخلوط دارچین و جوش شیرین و همچنین 1 قاشق مرباخوری وانیل رو اضافه کنید می تونید وانیل رو کلا حذف کنید و بجاش از پودر دارچین استفاده کنید. سپس خوب هم بزنید و بعد مواد رو بر روی سینی بریزید برای اینکه ضخامت سوهان کم بشه با چپ و راست کردن سینی مواد را در سینی پهن کنید.
مرحله 8
طرز تهیه سوهان بادام زمینی
سینی را در دمای اتاق بذارید بمونه تا سوهان خنک و سفت بشه بعد از اینکه کاملا خنک شد اون رو به اندازه های دلخواه تان بشکونید و نوش جان کنید.

تگها :
نظرات کاربران

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب