طرز تهیه پکتین عصاره سیب
5 (100%) 20 votes

طرز تهیه پکتین عصاره سیب

مربا و ژله ها به منظور ژل شدن یا غلیظ شدن به ماده ای به نام پکتین نیاز دارند. بعضی از میوه ها به طور طبیعی سرشار از پکتین هستند اما برخی دیگر فاقد آن هستند. شرکت های تجاری برای اینکه مرباهای غلیظ تری درست کنند با افزودن مایع یا پکتین پودر شده در مرباهای خود غلظت آن را زیادتر میکنند البته پکتین فقط در مربا استفاده نمیشه.

شما هم می تونید در منزل با طرز تهیه پکتین عصاره سیب نسخه خانگی آن را درست کنید. می تونید از ضایعات سیب این پکتین را درست کنید مثلا هر وقت که سیب می خورید پوست و وسط سیب که شامل هسته ها هم می شود را در فریزر جمع کنید تا به اندازه کافی این طرز تهیه جمع شود سپس عصاره سیب را درست کنید. در انتخاب سیب خیلی دقت کنید و یادتون باشه سیب های ترش و سبز که کال هستند بیشتر از انواع شیرین و رسیده حاوی پکتین هستند و عصاره شما غلیظ تر می شود.

یکی از پر کاربردترین استفاده عصاره سیب علاوه بر استفاده در آشپزی استفاده آن بصورت یک کرم کاملا طبیعی و رژیمی و سالم برای صبحانه یا همراه انواع دسر و بستنی هست می تونید از این عصاره سیب در نوشیدنی های سرد و گرم هم استفاده کنید طعم و عطر بسیار قویی داره پس حتما طرز تهیه پکتین عصاره سیب را امتحان کنید.


مواد لازم

  • سیب : 2 عدد
  • آب : 4  لیتر

مراحل آماده سازی

مرحله 1
طرز تهیه پکتین عصاره سیب
ابتدا مواد اولیه رو آماده کنید. 2 عدد سیب کال سبز درشت رو نگینی خرد کنید نیازی نیست هسته ها را جدا کنید هر چقدر ریزتر خرد کنید بهتر است.
مرحله 2
طرز تهیه پکتین عصاره سیب
سیب رو درون یک قابلمه بزرگ بریزید و به اندازه کافی آب به آن اضافه کنید ولی نیازی نیست اونقدری آب بریزید که روی سیب رو بپوشونه. قابلمه رو بر روی حرارت بذارید تا آب به جوش بیاد.
مرحله 3
طرز تهیه پکتین عصاره سیب
شعله رو کم کنید و بذارید روی شعله کم بجوشد. هر از گاهی هم بزنید. حدودا یک ساعت طول می کشد تا سیب نرم شود و به حالت خمیری شکل در بیاید.
مرحله 4
طرز تهیه پکتین عصاره سیب
بعد از اینکه سیب ها کمی له شدند اون ها رو درون یک پارچه توری بریزید. یک آبکش درون قابلمه بذارید و پارچه رو درون آبکش بذارید و حدود 8 ساعت کنار بذارید. بعد از 8 ساعت تفاله های سیب را با پارچه فشار دهید تا تمام عصاره آن گرفته شود ،مایع غلیظی که درون قابلمه میریزد عصاره سیب شما هست اون رو درون یک ظرف درب بسته بریزید و در یخچال نگهداری کنید. می تونید تفاله های سیب درون خاک گلدان بریزید تا کمپوست شود.
مرحله 5
طرز تهیه پکتین عصاره سیب
عصاره سیب آماده شده می تونید آن را روی نان تست بمالید و یا به هر روشی که دوست دارید نوش جان بفرمایید.

تگها : سیب
نظرات کاربران

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب