طرز تهیه ترافل وگان بادام و شکلات بدون پخت
5 (100%) 20 votes

طرز تهیه ترافل وگان بادام و شکلات بدون پخت

این روزها خیلی باب شده تا شکر که واقعا هم مضر هست از برنامه غذایی حذف بشه ولی خوب بشر همیشه عاشق طعم شیرین هست و نمی تونه ازش دل بکنه ولی وقتی هوس شیرینی میکنید نباید احساس عذاب وجدان داشته باشید بلکه می تونید خوراکی های مختلفی را امتحان کنید.

طرز تهیه ترافل وگان بادام و شکلات بدون پخت چندتا نکته مثبت داره اول اینکه کاملا وگان هست و خبری از لبنیات و تخم مرغ نیست و از طرفی برای طعم دار کردن این ترافل از آرد و کره بادام زمینی استفاده شده و از آرد گندم استفاده نکردم البته میشه از کره و آرد بادام زمینی هم استفاده کرد این دیگه بستگی به خودتون داره و در آخر اینکه نیاز به پخت نداره وقتی هوس کردین خیلی راحت میتونید درستش کنید.

تنها مسئله ای که مهم هست استفاده از عسل طبیعی هست که مطمئن باشید از شکر درون استفاده نشده و چیپس شکلاتی هم که استفاده میکنید حتما نوع شکلات تلخ 90 درصد به بالا باشه تا بتونید نهایت لذت را از این ترافل های وگان خوشمزه همراه با یک فنجان چای یا قهوه ببرید.


مواد لازم

  • کره بادام درختی : 1/2 پیمانه
  • عسل : 1/3 پیمانه
  • آرد بادام : 1 پیمانه
  • چیپس شکلات : 1/4 پیمانه
  • وانیل : 1 قاشق غذاخوری (اختیاری)

مراحل آماده سازی

مرحله 1
طرز تهیه ترافل وگان بادام و شکلات بدون پخت
1/2 پیمانه کره بادام درختی ، 1/3 پیمانه عسل ، 1 پیمانه آرد بادام و 1 قاشق غذاخوری وانیل(اختیاری) را اضافه کنید و با همزن مخلوط کنید در آخر 1/4 پیمانه چیپس شکلات را اضافه کنید و همه مواد را باهم مخلوط کنید و کاسه مواد را برای 30 دقیقه در یخچال بگذارید تا خمیر سفت بشه.
مرحله 2
طرز تهیه ترافل وگان بادام و شکلات بدون پخت
کاسه مواد ترافل را از یخچال خارج کنید و به اندازه یک گردو برای هر ترافل بردارید.
مرحله 3
طرز تهیه ترافل وگان بادام و شکلات بدون پخت
گلوله های ترافل را با چرخاندن در کف دو دست گرد و خوشگل فرم بدین و برای نگهداری طولانی مدت هم این ترافل ها را در یخچال نگهداری کنید.

تگها :
نظرات کاربران

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب